Blog'o kategorijos

LENGVI PATARIMAI RENKANTIS AUKŠTAKULNIUS BATUS

Paskelbta3 Savaites 
Patiko1
LENGVI PATARIMAI RENKANTIS AUKŠTAKULNIUS BATUS

      Ar žinojote, kad šiuolaikinė batų mados istorija prasidėjo XX a. Amerikoje, prasidėjus popkultūrų judėjimui? Pagrindiniai tokio judėjimo norai buvo išsiskirti iš minios, būti unikaliu ir savitu. Tuo metu atsirado daugybė naujų batų modelių, daugybė spalvų ir aksesuarų. Pavyzdžiui, sportinės avalynės mados suklestėjo XX a. pirmoje pusėje, kuomet buvo pagaminti pirmieji converse tipo batai, kurie užbaigė elegantiško batų stiliaus madą ir stipriai prisidėjo prie stiliaus laisvėjimo. Prie masinės batų gamybos labai prisidėjo ir siuvimo mašinos atsiradimas. Įdomumo dėlei verta paminėti, kad pirmieji vadinamieji "kedai" - batai guminiu padu buvo pagaminti XIX a. pačioje pabaigoje JAV. O pažvelgus pora dešimtmečių atgal, galima pastebėti, kad per palyginus neilgą laiką pasikeitė daugybė batų madų - kampuoti batai, smailianosiai batai, platforminiai batai, aukštakulniai smailu kulnu, aukštakulniai stambiu kulnu...

      Turbūt labiausiai abejingų nepalieka būtent aukštakulniai, jie arba mėgiami dėl grožio ir suteikiamos grakštesnės laikysenos, arba nekenčiami dėl neigiamo poveikio kojoms.
      Labai įdomus faktas, kalbant apie aukštakulnius yra tas, kad aukštakulniai buvo sukurti visai ne moterims, o vyrams! O tokių išskirtinių batų atsiradimo priežastis labai praktiška - batai su kulnais buvo labai patogūs sėdint balne ant arklio, kadangi kulnas padėdavo tvirtai laikytis balno kilpose. Aukštakulniai kildinami iš Persijos, ten jie paplito tarp raitelių apie XX a., tačiau randama panašių į aukštakulnius batų ir ankstesniuose amžiuose.
      Verta paminėti, kad aukštakulnius batus taip pat nešiojo tokie įžymūs vyrai kaip Karalius-Saulė Liudvikas XIV ir Nepoleonas Bonapartas, taip pat Amerikos kaubojai.
      Vis gi šiais laikais aukštakulnių batų madoje karaliauja moterys. Aukštakulniai populiariausi kaip proginė avalynė (vakarėliuose, šventiniuose, oficialiuose susitikimuose), kadangi suteikia moters laikysenai grakštumo, prailgina kūną, paryškina kojas, krūtinę ir sėdmenis, eiseną padaro elegantiškesne, judesius lėtesnius ir atsargesnius, taip pabrėžiant moters seksualumą - tik nenuleiskite galvos! Vis dėlto aukštakulnius batus irgi reikia mokėti nešioti - svirduliuodamos elegancijos sau nepridėsime, taip pat nereikėtų kasdien jais piktnaudžiauti. Turime keletą lengvų patarimų kaip suteiksi sau daugiau pasitikėjimo avint kulniukus: pirmiausiai su batais reikėtų pabadyti pavaikščioti namuose - bent pora valandų, kad koja priprastų, o jūs pajaustumėte kiek jie patogūs. Reikia ištiesti nugarą, nepalinkti į priekį, nes pirmiausiai turi žengti koja, o tik tada visas kūnas. Taip pat galima lengvai mosikuoti rankomis ir vaikščioti mažesniais žingsneliais, negu avint žemakulnius batus.
      Visuomet rekomenduojama pirkti aukštos kokybės aukštakulnius batus, jie neturi spausti nei pirštų, nei kulno. Idealiausias kulno aukštis yra apie 5-7 cm, kulniukas taip pat neturėtų būti pats ploniausias. Taip pat rekomenduojama, kad padas nebūtų visiškai plonas, o turėtų šiokią tokią platformą - tai suteiks tvirtesnę atramą pėdų pagalvėlėms ir padės labiau apsisaugoti nuo kojų skausmo. Esant poreikiui galima įsidėti ir vidpadžius.
      Šiek tiek apkūnesnėms moterims rekomenduojami aukštakulniai su šiek tiek storesniais kulniukais - atrodys proporcingiau ir suteiks daugiau stabilumo eisenai, mažiau vargins kojas. Tuo tarpu moterims laibomis kojomis rekomenduojami aukštakulniai plonu kulniuku. Taip pat nereikėtų pamiršti paprastos derinimo su rūbais taisyklės, kad kuo plonesnio audinio rūbai, tuo "lengvesni" turi būti ir batai. Prie storesnių audinių derą masyvesni aukštakulniai ar net platformos.
      Kai renkatės aukštakulnius taip pat pagalvokite prie kokių rūbų juos avėsite, ar batai bus pagrindinis akcentas, ar tik papildomas aksesuaras prie drabužių derinio. Jeigu nusprendėte rinktis aukštakulnius labai aukštais kulniukais , kad neatrodytumėte vulgariai, suknelė ar sijonas turėtų būti ilgesni, jeigu suknelė trumputė - kulniukai turėtų būti žemesni.
      Taigi apibendrinant - aukštakulnius batus galima įsigyti pagal bet kokį skonį ir tai padaryti lengviau nei paprasta - galima rasti bet kokio stiliaus, spalvų ir dydžių tiek internetinėse, tiek įprastose parduotuvėse. Jums belieka tik išsirinkti!
1 Komentaras(-ai)
  • Ma**** ***********us

    Ma**** ***********us 2019-06-02

    Grazus aukstakulniai
Komentuoti
Leave a Reply
Prašomeprisijungti norėdami komentuoti.

Meniu

QR kodas

Nustatymai

Dalintis